Blog

Party Planners Weddings & Events Agency / Kwiaty  / Walentynki – Jakie kwiaty dla narzeczonej?

Walentynki – Jakie kwiaty dla narzeczonej?

Walentynki tuż tuż, a Ty nadal nie wiesz jakie kwiaty będą odpowiednie dla Twojej drugiej połówki?

Starasz się jej pokazać, że jest dla Ciebie ważna, że o niej myślisz i troszczysz się o nią. Każdego roku, 14 lutego kwiaty najlepiej wyrażają piękno i świąteczny charakter tego dnia. Oto krótki przewodnik dla narzeczonego który wprowadzi go w arkana florystyki miłosnej.

Jakie kwiaty sprawić narzeczonej w Walentynki?

  • Ustal, jaki jest ulubiony kwiat Twojej narzeczonej.  Zapamiętaj lub zapisz jego nazwę. W ten sposób unikniesz pustki w głowie, kiedy staniesz przed ogromnym wyborem gatunków, jakie oferuje większość kwiaciarń.

 

  • Nie kupuj jej tuzina czerwonych róż tylko dlatego, że to Dzień Zakochanych – spore zwiększenie popytu na róże na całym świecie w tym czasie oznacza, że bukiet będzie Cię słono kosztować, a niekoniecznie zrobi furorę. Jeżeli okaże się ze róże nie stanowią ulubionych kwiatów ukochanej, wyjdziesz na człowieka bez wyobraźni i fantazji.

 

  • Wyobraź sobie, że nie tylko róża jest nietylko królowa kwiatów. Floryści proponują również inne kwiaty w różnych odcieniach czerwieni przede wszystkim amarylisy, ale również alstromerie, anemony, tulipany oraz gerbery i goździki.

 

  • Jeżeli z jakiejś przyczyny nie możesz ustalić ulubionego gatunku kwiatu narzeczonej dowiedz się jaki jest jej ulubiony kolor. Kobiety nie lubią bukietów złożonych z kwiatów we wszystkich możliwych kolorach, wolą te które pasują do osobowości, koloru oczu, ubrania, albo kolorystyki dominującej w wystroju mieszkaniu. Powszechnie wiadomo, ze kolorem miłości jest czerwony, ale nie musisz się do niego ograniczać. Jeśli Twoja ukochana ma romantyczne usposobienie, wybierz jedna z barw pastelowych, np róż. W zależności od temperamentu kolor może być mniej lub bardziej nasycony. Ponadczasową klasykę, stanowią także krem i biel, podkreślające niewinność i korespondujące jednocześnie z zimową aurą, do romantycznych kompozycji najlepiej nadają się lilie , tulipany, eucharisy czy też eustomy. Jeżeli jesteś pewien że wybranka Twojego serca lubi ekstrawagancję możesz ją zadziwić kwiatami w intensywnych barwach, albo w zaskakującym połączeniem kolorów. Wybierz wtedy cantendeskie, strelicje, bananowce albo łapy kangura.

 

  • Jeśli chcesz zrobić na wybrance prawdziwe wrażenie – pamiętaj, że okazały kwiat na pojedynczej łodydze może wyglądać równie wspaniale a już na pewno bardziej ekstrawagancko, niż największy bukiet z kwiatów mieszanych. Dlaczego nie być odważnym i nie spróbować anturium? Kwiat w kształcie ogromnego serca, który błyszczy „szminkową” czerwienią będzie doskonałym walentynkowym prezentem.

Nie czuj się skrępowany kupując, ani niosąc kwiaty ulicą.

Badania przeprowadzone przez Biuro Kwiatowe Holandia pokazują, że na kobietach robią wrażenie mężczyźni z kwiatami. Są oni postrzegani przez nas jako troskliwi, wrażliwi i hojni. A to przecież nie są negatywne cechy.

Nie czekaj do 14 lutego, żeby powiedzieć dziewczynie „Kocham Cię”! Zakochani Walentynki obchodzą codziennie!

śmiało wyrażaj swoje uczucia za pośrednictwem kwiatów kiedy tylko masz ochotę. Wręczaj niezobowiązujące bukiety kwiatów bez okazji, albo w rocznicę dnia, w którym się poznaliście, albo w imieniny miesiąca… Bądź pomysłowy!

Zamiast kosztownych perfum, wiele kobiet pragnie otrzymać bukiecik pachnących sezonowych kwiatów, które jak nic innego potrafią wyrazić szczere uczucia.

Opr.AP

Na podst. materiałów prasowych Biura Kwiatowego Holandia

Nie wiesz jakie wybrać kwiaty na swoje wesele i potrzebujesz pomocy? 

 

 

 

Zdjęcia: internet

No Comments
Post a Comment