JAK ROZMAWIAĆ Z RODZICAMI O BUDŻECIE ŚLUBNYM

W dzisiejszych czasach coraz więcej par decyduje się na finansowanie wesela z własnych oszczędności. Dzieje się tak ze względu na późniejsze zamążpójście. Dzięki temu ” młodzi ” mają w większości stałą pracę co owocuje lepszymi finansami i stabilnością finansową niż 20 lat temu. Pomimo zmieniającej się sytuacji finansowej młodych na lepsze, wciąż pozostaje dużo par, które zmuszone są przyjąć pomoc finansową z rąk rodziców w ten ważny dla nich dzień. Proszenie rodziców o finanse nie jest dla nikogo komfortowe, a tym bardziej jeżeli chodzi o niemałe kwoty. Dlatego wychodzimy Wam z pomocą i podsyłamy kilka rad.

[vc_empty_space height=”35px”][qodef_blockquote text=”Jak rozmawiać z rodzicami o budżecie ślubnym? Podsyłamy 7 porad dzięki. którym będziesz mógł odbyć tą rozmowę w jak najbardziej komfortowy dla obu stron sposób
„][vc_empty_space height=”22px”]

1. Porozmawiaj z partnerem i ustalcie, jaki dokładnie chcielibyście wziąć ślub.

Czy marzycie o skromnym obiedzie, dużym przyjęciu, a może rodzinnej imprezie w remizie. Jeżeli ustalicie gdzie chcecie się pobrać oraz ilu gości zaprosić będzie Wam łatwiej oszacować wstępne koszty. Kiedy ustalicie już czego oczekujecie od swojego wielkiego dnia zacznijcie szukać miejsca, aby rozpocząć spełnianie waszych marzeń.

2. Zanim poprosicie rodziców o pomoc finansową zastanówcie się ile każde z Was jest wstanie odłożyć.

Czy macie jakieś oszczędności, które moglibyście przeznaczyć na wesele. Kiedy rodzice dowiedzą się, o waszych oszczędnościach może podarują Wam większą kwotę widząc, że Wam również zależy na chociażby „kawałku” samodzielności. Napewno potraktują Was poważniej jeżeli spostrzegą Wasze starania i odpowiedzialność z jaką podchodzicie do tego tak ważnego dnia.

3. Nie podpisuj żadnych umów dopóki nie obliczysz przybliżonego budżetu.

Nie zakładaj i nie rozmyślaj ile rodzice są wstanie Wam podarować. Oszczędźcie sobie rozczarowań. Oblicz wydatki, cierpliwie czekaj i dopiero jeżeli wszystkie kwestie finansowe zostaną ustalone zacznij działać i planować.

4. Zaplanuj spotkanie z rodzicami i otwarcie poinformuj ich o temacie rozmowy.

Nie stawiaj ich pod murem. Usiądzcie razem, ustalcie budżet wydatków. Informując ich otwarcie o temacie rozmowy pozwolisz im sprawdzić swoje finanse i przygotować do spotkania. Jeżeli rodzice są rozwiedzeni czy mają nowych partnerów pamiętaj o rozmowie ze wszystkimi zanim przyjmiesz jakiekolwiek wsparcie finansowe.

5. Kiedy ustalicie datę spotkania z rodzicami, przygotujcie się do niego.

Poinformujcie rodziców o jakim ślubie marzycie, a dopiero póżniej przedstawcie przybliżony budżet. Poinformujcie rodziców ile jesteście wstanie sami odłożyć, a ile Wam zabraknie dając delikatnie do zrozumienia, że miło byłoby gdyby Was wsparli jakimś groszem. Przyjmijcie każdą sumę z uśmiechem. Każda złotówka przybliża Was do spełnienia Waszego marzenia o Wielkim Dniu.

6. Upewnijcie się czy rodzice rozumieją dokładnie o jakie wsparcie finansowe Wam chodzi.

Zanim przyjmiecie pieniądze porozmawiajcie o szczegółach. Niektórzy rodzice chcą mieć nie tylko wkład finansowy, ale również chcą decydować o przebiegu uroczystości czy liście gości. Najlepszym rozwiązaniem dla Pary młodej jest sytuacja, w której rodzice cieszą się faktem płacenia rachunków, a organizację pozostawiają przyszłym małżonką. Upewnij się czy Wy i Wasi rodzice oczekujecie tego samego.

7. Pamiętajcie! Większe nie zawsze znaczy lepsze. Jeżeli suma przeznaczona od rodziców nie będzie taka jaką sobie założyliście nie bądźcie zawiedzeni.

Każdy chce wyprawić swój wymarzony ślub, ale zawsze można pomyśleć o oszczędnościach czy innych rozwiązaniach jednocześnie nie rezygnując ze swoich marzeń. To będzie Wasz dzień i jeżeli Wy będziecie szczęśliwi to nic więcej nie będzie miało znaczenia! Mam nadzieję, że chociaż trochę podpowiedziałam Wam jak rozmawiać z rodzicami o budżecie ślubnym.